Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

Zaczynamy czas beztroski w środku roku szkolnego, czyli ferie zimowe. Podczas zabawy należy jednak nie tracić głowy i pamiętać o kilku złotych zasadach. To pomoże nam bezpiecznie spędzić ten wolny czas i pozwoli spotkać się w szkole po feriach bez dodatku gipsu 🙂

Jeśli chodzi o zabawę na śniegu, pamiętajmy aby nie stwarzać niepotrzebnego ryzyka. Dlatego też nie rzucajmy śnieżkami w głowy towarzyszów zabawy, ani nie twórzmy śnieżek z twardymi dodatkami. Zanim zjedziemy na sankach sprawdźmy, czy miejsce, w którym chcemy to zrobić na pewno się do tego nadaje. Nie zjeżdżajmy blisko jezdni!

W swojej okolicy mamy liczne stawy i jeziora. Pamiętajmy, że obecnie nie ma wielkich mrozów, stąd też nawet jeśli widzimy na powierzchni takiego zbiornika jakiś lód, nie nadaje się on do stąpania po nim. Po prostu nie jest w stanie nas utrzymać w takich warunkach. Dlatego nie próbujmy wchodzić na taki lód. Kiedy jesteśmy na prawdziwym lodowisku, staramy się dobrze bawić. Wtedy możemy uczyć się jeździć na łyżwach lub doskonalić tę sztukę, a jak już upadamy, to staramy się nie upadać na głowę.

Pewnie podczas ferii odwiedzicie zatłoczone miejsca. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że zgubicie się, a nie macie przy sobie telefonu, starajcie się zatrzymać i czekać na opiekuna. Można też poprosić kogoś dorosłego o pomoc.

Starajmy się też nie spędzić całego wolnego czasu przed komputerem, telefonem czy telewizorem. Dajmy odpocząć i naszym oczom. Jak zauważyliście, zalecamy, abyście nie robili kilku rzeczy podczas ferii. Jest jednak coś, co Wam gorąco polecamy robić w tym czasie - odpoczywać, dobrze się bawić i ładować baterie! Udanych ferii! 😊

Grafika z pixabay.com.