Święto Szkoły 2023

W piątek, 26-ego maja, obchodziliśmy Święto naszej szkoły. Rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w naszym kościele, urozmaiconej obecnością sztandaru naszej szkoły oraz przybliżeniem sylwetki patrona strażaków, świętego Floriana.

Następnie, uczniowie klas I-III udali się z wychowawcami do szkoły, aby stworzyć prace na konkurs pod nazwą”Moja Szkoła”. Swoje dzieła dzieci tworzyły na czarnych kartkach za pomoca kolorowej kredy i pasteli. W tym czasie starsi uczniowie pomagali w ustawieniu zaplecza gastronomicznego na placu przy boisku, a później rozgrzewali się przed piłkarskimi rozgrywkami.

Przedszkolaki natomiast pozwoliły się ponieść wyobraźni i ozdabiały swoimi kolorowymi malunkami plac przed szkołą.

O godzinie 10:00 Pani dyrektor oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie imprezy. Wtedy też rozpoczął się turniej piłkarski rozegrany między trzema mieszanymi drużynami z naszej szkoły, złożonymi z uczniów klas IV-VIII. Spotkania sędziowali Pan Dariusz Wołowski oraz Pan praktykant Dawid Stegeman. Młodsze dzieci wzięły wtedy udział w warsztatach strażackich przeprowadzonych przez Panią Iwoną Wołowską.

Po meczach piłkarskich starszych uczniów nadszedł czas na wyścigi rzędów. Ta rywalizacja rozgrywała się między trzema drużynami stworzonymi z uczniów klas I-IV, a nadzorowana była przez Państwa Wołowskich.

Po tych rozgrywkach młodsi uczniowie wraz z przedszkolakami bawili się jeszcze chwilę puszczając bańki by w końcu zasiąść do obiadu – kiełbasek przygotowanych nad ogniskiem doglądanych przez Panie z Rady Rodziców (Panie Grażyna Murmyło, Justyna Kozłowska i Dorota Popko). Nasze Panie kucharki przygotowały smakowite i zdrowe dodatki – bogatą w warzywa suróweczkę i ogórki oraz napoje. Na deser można było skosztować pysznych ciast upieczonych przez rodziców.

Przez cały czas trwania imprezy można było rozerwać się korzystając z dmuchańców, profesjonalnie i życzliwie obsługiwanych przez firmę Junior Land z Sulęcina, a także sprawiając sobie malunek na buzi czy ręku. Oprócz tego na młodszych uczniów czekał też mały kącik gier, w którym mogli zagrać np. w Memory lub grę Snap.

Po posiłku wszyscy zebraliśmy się na trybunach boiska. Wtedy też doszło do rozdania nagród. Na początek nagrodzono uczniów biorących udział w konkursie na logo szkoły oraz na wierszyk o szkole. Następnie przedstawiono uczniów nagrodzonych za prace w konkursie „Moja szkoła”. Na koniec nadszedł czas na rozgrywki sportowe, czyli przyznanie nagród za turniej piłkarski i wyścigi rzędów.

Za pomoc w sfinansowaniu i pozyskaniu tylu wspaniałych nagród pragniemy serdecznie podzi

Radzie Sołeckiej Trzemeszna Lubuskiego,

Pani Bożenie Dudarz, Radnej Powiatu Sulęcińskiego,

Wojskowemu Kołu Łowieckiemu nr 462 „Szop”

Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie Lubuskim

Urzędowi Miejskiemu w Sulęcinie

Cub@ FHU – sklep komputerowy w Sulęcinie

Pani Teresie Dudasz,

Panu Markowi Banachowskiemu,

Panu Jerzemu Kozie, Radnemu Rady Miejskiej

Panu Tomaszowi Żarkowskiemu,

Panu Maciejowi Dudarzowi

oraz Pani Kamili Żarkowskiej – Dudasz.


Oto nagrodzeni we wszystkich konkursach:


Logo szkoły:

I miejsce – Aleksander Wolbaum, kl I

II miejsce – Agata Szczerba, kl V

III miejsce – Gabriela Pucko i Julia Janicka, kl VIII

Wyróżnienia: Laura Koza kl IV, Wojciech Krystman kl I, Julian Owczarczyk kl V, Dominik Wolbaum kl VIII.

Jury w składzie: Pani dyrektor Teresa Mazur, Pani Anna Kochańska, Pani Monika Wierzowiecka.


Wierszyk o szkole:

I miejsce – Oskar Babiński, kl II

II miejsce – Lena i Maja Szumlewicz kl II

III miejsce – Lena Siembida kl IV

Wyróżnienia: Laura Koza kl IV, Karolina Kozłowska kl II, Natalia Matla kl V.

Jury w składzie: Pani Joanna Cichała, Pani Ewa Pawłowska , Pani Katarzyna Kuzajewska, Iwona Wołowska.

Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w szkolnym holu.


Konkurs klas I-III „Moja szkoła”:

I miejsce – Wojciech Krystman kl I

II miejsce – Adam Szymczak kl II

II miejsce – Liliana Bajdyszak kl III

Wyróżnienia: Maja Szumlewicz kl II, Wojciech Siembida kl I oraz Klaudia Lewandowska kl II.

Jury w składzie: Pani Katarzyna Kuzajewska, Pani Elżbieta Arciszewska i Pani Anna Czwalińska.


Rozgrywki sportowe

Wyścigi rzędów:

I miejsce – drużyna Zielonych, w składzie: Lena Siembida, Filip Kula, Wanesa Grecz, Wojciech Siembida, Aleksander Wolbaum, Zuzanna Murmyło, Maja Szumlewicz.

II miejsce – drużyna Czerwonych, w składzie: Elena Majewska, Adam Szymczak, Lena Szumlewicz, Liliana Bajdyszak, Karolina Kozłowska. Nikola Łyszczyk, Klaudia Lewandowska oraz Alan Koleszka.

III miejsce – drużyna Żółtych , w składzie: Maksymilian Szeliga, Natalia Brzezińska, Laura Koza, Mikołaj Gawron, Filip Dębiński, Wiktor Czuczak, Marcelina i Oskar Babiński.


Turniej Piłkarski:

I miejsce – Dominik Wolbaum, Franciszek Maślikiewicz, Maksymilian Szeliga, Milena Mania, Franciszek Lach, Kacper Bajdyszak

II miejsce –, Julian van Unen, Kacper Glanc, Jakub Raźnik, Szymon Wojciechowski, Kamil Kozieł, Wojciech Drabek, Nikodem Marciniak.

III miejsce – Oliwia Pupka, Jakub Gułaj, Filip Biernacki, Igor Winter, Tomasz Brzeziński, Filip Lasota.


Podsumowując, dzień ten obfitował w beztroską, radosną zabawę, aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu i celebrowanie wspólnoty w naszym szkolnym, różnorodnym gronie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za wkład, jaki włożyli w swoje prace!

Gratulujemy wszystkim zdobywcom nagród oraz wszystkim biorącym udział w rozgrywkach sportowych!

Organizatorami wydarzenia byli Natalia Niewiarczuk i Aleksander Tracz.