Dzień pozdrowień i życzliwości

Monika Wierzowiecka

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day , jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

Życzliwość kojarzy się najczęściej z byciem miłym. To drobne gesty, uprzejmość, serdeczność. Życzliwość okazywana jest spontanicznie i dobrowolnie. Życzliwości się nie uczymy. Po prostu musimy chcieć być życzliwi. Często jednak życzliwość to coś więcej niż bycie miłym, to uczucie radości i spełnienia.

Dzień życzliwości to dzień pełen uśmiechów, miłych gestów, pozdrowień i pozytywnych emocji.

Dzieci w SP im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim z kółka teatralnego pod opieką pani Moniki Wierzowieckiej 21 listopada wprowadziły już z samego rana w swojej szkole miłą i życzliwą atmosferę. Uczniowie udekorowali szkołę balonami i każdej klasie oraz wszystkim pracownikom szkoły życzyli miłego dnia na serduszku podczepionym do drzwi gabinetów.

Uczniowie przygotowali również krótką akademię. Dowiedzieliśmy się jaka jest geneza święta życzliwości. Dzieci przekazały mnóstwo pozytywnych emocji, zwróciły uwagę na to, abyśmy wszyscy pielęgnowali zasianą w nas iskierkę życzliwości. Był to dzień pełen optymizmu i radości. Oby takich dni było jak najwięcej.