Dni owoców i warzyw w naszej szkole

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Dni Owoców i Warzyw. Podczas tego czasu uczniowie rozmawiali z wychowawcami o odżywczych wartościach owoców i warzyw, o zdrowym stylu życia i higienie. Były także spotkania z panią pielęgniarką, która przygotowała dla młodszych klas ciekawe zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem. Uczniowie w klasach przygotowali gazetki tematyczne, a na korytarzu zawisła spora galeria obrazów warzyw i owoców pomalowanych przez klasy I-IV. Ponadto uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski owocowo- warzywne i częstowali nimi swoje koleżanki i kolegów oraz pracowników szkoły. Dzieci z młodszych klas nauczyły się piosenki -”Zielony ogórek”, odgadywały zagadki o owocach i warzywach, bawiły się w „Pomidora”, „Sałatkę Jarzynową” i „Krążącą Dynię”. W klasach pojawiły się piękne kosze z darami jesieni i zawisły ciekawe plakaty. Mamy nadzieję, że te wszystkie działania przysłużą się propagowaniu zdrowego stylu życia.

Żyj zdrowo i kolorowo!