Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski

Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy III, V i VIII pod kierunkiem p. Ewy Pawłowskiej i p.Małgorzaty Ankudo. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Anna Czwalińska. Młodzi artyści piosenkami i wierszami uświetnili ten wyjątkowy dzień . Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów słodki upominek.

W dalszej części głoś zabrała p. Dyrektor Teresa Mazur, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy.

Na zakończenie uroczystości uczennice klasy V przedstawiły układ taneczny, podkreślając że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również miejsce rozwijania pasji i zainteresowań.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!