SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

        Dnia 9 czerwca 2022r. był dniem szczególnym dla naszej szkoły – po czasie pandemii wrócił do szkoły Festyn Rodzinny! Zaczęliśmy od wspólnego spotkania dzieci z klas I-III wraz z rodzicami w szkole. Po powitaniu wszystkich głos zabrała Pani Dyrektor szkoły Teresa Mazur. Podziękowała za tak duże zainteresowanie rodziców oraz życzyła wszystkim dobrej zabawy. Następnie Pani Iwona Wołowska przedstawiała cel, harmonogram festynu oraz Kartę Aktywności Rodziny. Jak dawniej wszystkim nam przyświecała jedna idea – zdrowy styl życia, a główne motto festynu brzmiało – Żyj zdrowo, kolorowo! Pani pielęgniarka

Aleksandra Zakrzewska opowiedziała nam, dlaczego tak ważna jest aktywność fizyczna, potem obejrzeliśmy filmy edukacyjne o zbilansowanej diecie, wodzie, owocach i warzywach.

        Po filmach uczniowie przedstawili rodzicom przepiękny program artystyczny. Był on przygotowany przez Panią Monikę Wierzowiecką i Panią Annę Czwalińską. Nie obyło się bez wzruszeń! Dzieci wręczyły rodzicom prezenty, a że to Dzień Rodziny to one też zostały obdarowane.      Później wszyscy rozeszli się do swoich klas, gdzie odbywały się warsztaty kulinarne, oczywiście przygotowywana potrawa musiała być zdrowa i pyszna. Pierwszaki przygotowały kompot z truskawek, druga klasa piękne kanapki, a trzecia klasa bardzo smaczną sałatkę owocową polaną miodem. Rodzice wspólnie z dziećmi angażowali się  mocno  podczas warsztatów. Aby wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką kulinarną, uczniów w klasach odwiedziły i skontrolowały Panie kucharki – Dominika Ogrodnik oraz Irena Barczuk.

        Potrawy skończone – można zabrać się za ćwiczenia fizyczne! Pogoda dopisała, więc spokojnie mogliśmy dalszy ciąg zajęć odbyć na boisku szkolnym. Zajęcia sportowe nadzorowała pani Iwona Wołowska, pomagały pozostałe panie wychowawczynie oraz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Dariusz Wołowski. Rodzice wspólnie z dziećmi rzucali woreczkami do celu, skakali w dal z miejsca oraz biegali na czas. Po krótkiej przerwie na posiłek odbyły się wyścigi w rzędach oraz gra w zbijaka: dzieci stanęły naprzeciw rodzicom. Miło było nam bardzo widzieć radość na twarzach i dzieci, i rodziców!

        Ostatnim punktem programu był konkurs plastyczny pt. „Rodzinny sposób na nudę”. Prace były wspólnie malowane na czarnych kartkach pastelami. Po konkursie  - niespodzianka -kolorowy proszek. Śmiechu było wiele! Kolorowe włosy, twarze, koszulki – i duużżżo radości.

         Na koniec odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród -tacy zdrowych owoców. Pozostałe rodziny zostały obdarowane jabłkami i bananami. Nagrody ufundowała nam szkoła.

        Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację naszego festynu, dziękujemy rodzicom, którzy pomimo zwykłego dnia i to w godzinach pracy, tak potrafili się zorganizować, że licznie do nas przybyli.

        Liczymy na to, że zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna na stałe zagości w rodzinach naszych uczniów. Do zobaczenia za rok!

 

Iwona Wołowska

Gościmy teraz

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Galerie