Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub. działa w godzinach od 6.30  do 7.45 oraz w godzinach od 12.20 do 16.00.
Świetlica prowadzi zajęcia dla wszystkich chętnych uczniów ze szkoły w Trzemesznie. Celem działalności naszej świetlicy jest przed wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków wypoczynku, zjedzenie posiłku i odrobienie prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej sprzyjał także rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności rozwiązywania konfliktów, panowania nad emocjami w czasie zajęć i zabaw.
Rodziców prosimy o wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa w świetlicy szkolnej.
Deklaracje te dostępne są u pani B. Grzelczak. Dopuszcza się przedstawienie jednorazowego upoważnienia napisanego przez rodziców do wyjścia ze świetlicy wcześniej niż zapis w Deklaracji. Jeżeli dziecko wraca samodzielnie do domu musi posiadać oświadczenie, że rodzice wyrażają na to zgodę i ponoszą całkowitą odpowiedzialność za dziecko.
Zajęcia świetlicowe prowadzą:
pani mgr Bożena Grzelczak