Tradycją Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim jest działalność Samorządu Uczniowskiego. W związku z tym  co roku we wrześniu odbywają się wybory nowej rady samorządu uczniowskiego.  W piątek 9 września 2016r. odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Klasy  od III do VI reprezentowało  po trzech przedstawicieli. W sumie kandydowało 12 uczniów. Spośród kandydatów uczniowie wybrali w tajnych i demokratycznych wyborach nowy Samorząd Uczniowski. Zwyciężyli uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli :

Cezary Grecz

Członkowie:

Maja Dziadas
Michał Dąbrowski
Jakub Dziedzic
Wioleta Grecz

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są pani Małgorzata Ankudo i Ewa Pawłowska
Nowo wybranemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów, trafnych decyzji oraz ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Opiekunowie Samorządu:
Małgorzata Ankudo