W ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” i zgodnie ze wzorem proponowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej urządzono w naszej szkole „SALĘ ZABAW”. Poprzez Urząd Miejski pozyskano fundusze na zakup sprzętu. W tym celu przeznaczono salkę na piętrze, gdzie dzieci mogą bezpiecznie uczyć się i bawić.
Pomieszczenie zostało wyposażone w sprzęt sportowy: materace, piłki, drabinki, a także gry dydaktyczne i planszowe, szachy, warcaby, klocki, puzzle i inne gry.
Dzieci mogą ciekawie spędzać czas ucząc się poprzez zabawę. Mają możliwość działania w grupie rówieśniczej i doskonalenia swoich sprawności.
Nauka poprzez zabawę była głównym celem projektu, co udało się w pełni zrealizować w naszej szkole.
Taka „SALA ZABAW” jest w pełni wykorzystywana przez naszych uczniów.