Szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz wszystkich, którzy na co dzień prowadzą i nadzorują placówki oświatowe, to piękna okazja, by spotkać się razem i podziękować sobie za wysiłek, wielką pracę i wzajemną życzliwość.

Młodzi artyści, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim zaprosili panią dyrektor, Teresę Mazur, pedagogów, nauczycieli-emerytów, pracowników obsługi, do obejrzenia ich wyjątkowego programu, przygotowanego pod kierunkiem pań: Anny Miklaś i Katarzyny Kuzajewskiej. Piosenki przeplatane zabawnymi, satyrycznymi utworami, były doskonałą okazją, by mogli oni okazać swoją wdzięczność za trud i wiedzę włożoną w kształtowanie serc i umysłów kolejnych pokoleń uczniów.

Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby spełniło się wszystko, o czym nauczyciel marzy - krótki akordeonowy recital ucznia klasy VII, Janka Farbotki, został dedykowany nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. A własnoręcznie wykonane kwiaty pozostaną na długo pamiątką tego wzruszającego spotkania.

„ Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić!”

Katarzyna Borowiecka