Logopeda - to osoba, która zajmuje się diagnozowaniem i terapią dzieci z zaburzeniami wymowy.

Prawidłowy sposób mówienia u dzieci jest niezwykle ważny. Jeśli dziecko źle mówi, to w następstwie, np. źle pisze. Na prawidłowy sposób mówienia ma wpływ wiele czynników - oddychanie, sprawność altykulatorów, prawidłowy zgryz i słuch. Rodzice dzieci uczęszczających na terapię, mogą w tym dniu uzyskać informacje na temat postępów uczniów. Rodzice w terapii logopedycznej pełnią niezwykle istotną rolę. Logopeda demonstruje dziecku ćwiczenia i zapisuje je rodzicowi. Poprawa wymowy dziecka zależy od zaangażowania rodzica i jego systematyczności. Warto ćwiczyć poprawną wymowę, aby w przyszłości mówić piękną polszczyzną.

Zajęcia logopedyczne odbywają się w każdy piątek w godz. 7.45 - 11.30.

Mamo. Tato. Sprawdź, czy jestem gotowy do pójścia do szkoły ?