„Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

2 września 2020 r. młodzież Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim rozpoczęła nowy rok szkolny. Pierwszy dzień szkoły to zarówno uroczystość z okazji inauguracji nowego roku szkolnego, jak i spotkania z wychowawcami, którzy przekazali najważniejsze informacje na najbliższe dni i resztę roku.
Przed mszą świętą w miejscowym kościele, zebrano się na boisku szkolnym, aby uroczyście otworzyć rok szkolny 2019 - 2020 w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Sulęcina, pan Dariusz Ejchart oraz zaproszeni goście.

Ten dzień był szczególnie ważny i wzruszający dla najmłodszych, uczniów klasy pierwszej oraz dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

To właśnie im oraz rodzicom towarzyszyła widoczna ekscytacja i lekkie podenerwowanie. W szkolnych ławkach zasiądzie w tym roku 9 pierwszoklasistów, którzy pod opieką nowej wychowawczyni, pani Iwony Wołowskiej, zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły podstawowej. Były tym faktem bardzo przejęte, gdyż sama pani dyrektor dotykała ich ramienia ogromnym, pięknym ołówkiem. Otrzymały swoje pierwsze dyplomy uczniowskie i mogły udać się do klasy.

Dyrektor szkoły Teresa Mazur oraz zebrani goście, na czele z Burmistrzem Sulęcina Dariuszem Ejchartem i życzyli uczniom samych piątek, wysokich wyników podczas klasówek i tego, by czas spędzony w murach tej szkoły był nie tylko czasem pracy, ale również wspaniałej zabawy i przyjemności!
Uczniom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu, wszyscy również poznali nazwiska swoich wychowawców i nauczycieli oraz zmiany dotyczące organizacji pracy szkoły.

Po mszy świętej, w intencji nowego roku i po poświęceniu tornistrów , uczniowie i ich wychowawcy ruszyli do swoich gabinetów na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcą. Nowy plan lekcji, uśmiechy na twarzach i do zobaczenia jutro.
Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek i wielu radosnych chwil w szkole.

Katarzyna Borowiecka