Zjazd cyklistów

Dariusz Wołowski

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów w Sulęcinie. Grupa 17 uczniów wraz z kierownikiem Dariuszem Wołowskim oraz opiekunem Panią Magdaleną Lasota, jak również z przyjacielem naszego zespołu Panem Przemysławem Żarkowskim wyruszyła spod szkoły w Trzemesznie Lubuskim rano dnia 17 września w kierunku Sulęcina. Jeszcze przed wyjazdem wszyscy posprawdzali swoje rowery, przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. W centrum Sulęcina odbyła się główna uroczystość rozpoczęcia Zjazdu. Po powitaniu i prezentacji wszystkich uczestników nastąpił wyjazd na zaplanowane trasy. Nasza grupa wyjechała w kierunku Żubrowa i dalej na wąwozy. Trasa była ciężka, ale bardzo atrakcyjna. Potem, zmęczeni i nieco zmoczeni mogliśmy skorzystać z ciepłego posiłku i odpoczynku na Uroczysku w Żubrowie. Przed nami jeszcze była droga powrotna. Razem pokonaliśmy około 37 km! Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni pożegnaliśmy się pod szkołą w Trzemesznie. To była dla nas naprawdę wspaniała wyprawa. Zachęciła wielu z nas do dalszych rowerowych wędrówek.