Nowy Rok 2019, w sympatyczny sposób, uczciła społeczność uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim.

Klasa czwarta, podczas szkolnego apelu, zainscenizowała w świątecznym nastroju, przybycie noworocznych gości do szkoły. Mała Wróżka przyprowadziła dwunastu Braci Miesięcy, niosących ze sobą wiele radości. Od Stycznia po Grudzień, wszyscy prezentowali swoje dary i pięknie wygłaszali mądre przesłania. Luty przestrzegał: „Idzie Luty, wkładaj ciepłą czapkę, buty. Baw się na powietrzu świeżym, będziesz zdrowy jak należy!” Warto zapamiętać te słowa, bo przecież zima dopiero przed nami! Występujący czwartoklasiści przypomnieli także kolegom, aby byli uważni podczas zabaw na lodzie i ze śniegiem. Kolorowe plakaty, które zaprezentowali, mają być takim znakiem ostrzegawczym dla dzieci. Zbliżają się ferie zimowe, trzeba więc pamiętać, by nie zjeżdżać z górki blisko drogi, nie rzucać twardymi śnieżkami, a także nie wchodzić na taflę zamarzniętego jeziora. Pani Dyrektor, Teresa Mazur udzieliła pochwały uczniowi z klasy ósmej, który zawsze ubiera kamizelkę odblaskową, idąc z Długoszynka do przystanku autobusowego. Pamiętajmy zimą o odblaskach!

„ Każdy miesiąc piękny jest, tylko urok dostrzec chciej. Styczeń, luty i marzec – każdy niesie coś w darze!”

Wszystkiego dobrego Wszystkim na Nowy Rok. Do Siego Roku!

Bezpiecznych i udanych ferii zimowych!

Katarzyna Borowiecka