Dzień 25 października należy bezapelacyjnie do makaronu. I my, oczywiście o tym pamiętamy. Jak wygląda taki dzień w naszej szkole? SMACZNIE! PYSZNIE! KOLOROWO!   Pani kucharka Jadwiga Koza zaserwowała wszystkim przesmaczne spaghetti z sosem pomidorowym. Ale to była uczta!!! A ile dokładek! Aż trudno było nadążyć z nakładaniem następnych porcji. Dobrze, że pani Jadzi pomagała  pani Ewelina Szreder. Obiadek był super! Na tym jednak się nie skończyło. W klasach powstawały przepiękne makaronowe bransolety, korale i naszyjniki. Rozchodził się po szkole także uwodzicielski zapach sałatek z dodatkiem makaronu. Oj, działo się , działo! Uczniowie zgodnie twierdzili, że wielka szkoda, że taki dzień jest raz w roku. Cóż, będziemy czekać niecierpliwie. A o zaletach i historii makaronu będzie nam jeszcze przez kilka dni przypominać gazetka na korytarzu szkolnym.