Pod koniec października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji – SPRZĄTANIE ŚWIATA. Już od wielu lat podejmujemy działania, które przysłużą się naszej planecie. Wszystkie klasy naszej placówki biorą udział w porządkowaniu okolicy. Pod lupę bierzemy podwórko szkolne, boisko, park, przystanek PKS, poszczególne ulice. Zaopatrzeni w worki penetrujemy trawniki, chodniki i gęste krzaki. Nie ujdzie naszej uwadze żaden papierek, butelka czy puszka. Niektórzy z nas tak się przejmują ideą sprzątania świata, że rywalizują między sobą, kto więcej śmieciuchów znajdzie. Zabawnie to wygląda, gdy dwoje czy troje nie najmniejszych uczniów rozpędza się i walczy o papierek od cukierka. Ale czego się nie robi dla naszej planety! Z jednego możemy być dumni – śmieci co roku jest mniej! I bardzo nas to cieszy! Sami staramy się na co dzień nie śmiecić i trafiać do kosza, a gdy nam się to nie za bardzo udaje, to wtedy szybko znajdzie się ktoś, kto nam o tym przypomni! Podczas pogadanek w klasach również poruszamy temat dbania o Ziemię, podejmujemy zobowiązania zbiórki surowców wtórnych, szanowania różnych przedmiotów i wielokrotnego używania, tych które można tak używać. Rozmawiamy o roli przyrody w życiu człowieka, o jej ochronie i wpływie człowieka na naszą planetę.